v 2015-2021

Všichni jsme už v loterii vyhráli, ale málo kdo si to uvědomuje

Čas k přečtení: 2 min.

Kohokoliv se zeptáš, co by dělal, kdyby vyhrál v loterii, představy začnou být divoké. Tam by cestoval, to by si koupil, tam by se přestěhoval, tohle by dělal, tamto by se naučil, takovou firmu by založil, s tím by trávil více času…

Ale pokud si čteš tento článek, tak už jsi v loterii vyhrál.

Žiješ. A to nejen ledajaký život.

Narodil ses. Narodil ses v civilizované části naší země. Do milující rodiny. Rodiny se střechou nad hlavou, toaletou, s přístupem k jídlu a pitné vodě. Máš ruce a nohy, můžeš se svobodně pohybovat bez pomoci druhých. Vidíš. Slyšíš. Můžeš se po celý život bezplatně vzdělávat. Můžeš se přesouvat dopravními prostředky bez nutnosti chodit dlouhé vzdálenosti pěšky. Máš tu možnost najít si práci svých snů. Můžeš si vydělávat peníze a sám se rozhodnout, za co je utratíš. Můžeš cestovat za hranice svého státu. Máš někoho, na koho se můžeš v největších nesnázích spolehnout. Máš přístup k vyspělému zdravotnictví včetně léků. Máš mobil a počítač. Máš přístup k internetu a tedy ke všem informacím světa. Můžeš se o svém životě rozhodovat na základě své svobodné vůle (!). Můžeš si plnit své sny.

Máš a můžeš prostě úplně všechno, co k dokonalému životu potřebuješ. Tak proč nejsou tvé představy o životě stejně tak divoké, jako když bys vyhrál několik miliard? Můžeš dělat cokoliv se ti zachce. Stačí snít. Chtít. Rozhodnout se. Udělat to.

A i přesto si většina z nás neustálé stěžujeme. Zaměřujeme svou pozornost na to, co nemáme. Celý náš život hodnotíme především podle toho, kolik nemáme peněz a věcí. Kvůli totálně zvrácené moderní době zapomínáme na to, co všechno už máme a jak moc bychom za to měli být vděční.

Kdy naposledy sis svou výhru v životní loterii připomněl? Kdy naposled sis to uvědomil?

Já věnuji konec své každé ranní meditace vděčnosti za všechno, co ve svém životě mám. Připomínám si všechny “maličkosti“, které většina lidí považuje za samozřejmost, ale přitom jsou mnohem podstatnější než peníze a materiální potřeby.

Tak se ke mně připoj, vytvoř si z vděčnosti návyk jako třeba čištění zubů a měj radost úplně ze všeho, co je součástí tvé reality. Změní ti to život. Přísahám.

Vložit komentář

Komentář