v 2015-2021

Čas k přečtení: 2 min.

Dnes mi při poslechu podcastu Tima Ferrise utkvěla v hlavě odpověď Caseyho Neistata, mého internetového oblíbence, na otázku “V co ty sám věříš a přitom to mnoho lidí okolo tebe považuje za nepravdivé, za hloupost?

Casey chvíli váhal a potom přišel s odpovědí, se kterou nemůžu než jenom souhlasit. Začal mluvit o jeho přesvědčení týkající se toho, co vede v životě k úspěchu.

Tvrdá práce

Nikdy nebudeme nejchytřejší, nejbystřejší, nejkrásnější než všichni ostatní. Nikdy nebudeme nejvzdělanější. Nikdy nebudeme nejlepší. Vždy se najde někdo, kdo je lepší než my. Nikdy se nebudeme moct s takovýma lidma porovnávat.

Čím se ale odlišit opravdu můžeme a co nás může posunout mílovými kroky před ostatní je rozhodnutí, že na tom budeme konzistentně usilovně pracovat. Každý totiž můžeme tvrdě makat na tom, abychom byli lepší v tom co děláme, než většina.

Stačí se rozhodnout, že budeme pracovat tvrději než ti druzí.

A to nám bohatě stačí!

Jakto?

Lidi jsou líní

Všichni o úspěchu mluví, chtějí ho, ale když přijde čas na to ukázat, že si ho opravdu zaslouží, mají plnou pusu výmluv. Jsou líní! A to se týká i těch nejvzdělanějších, nejkrásnějších a nejchytřejších.

Je mnohem jednodušší říct, že se někdo dobře narodil, nebo že má štěstí, než se zapotit, odepřít si spoustu večírků, oželit mnoho hodin spánku a smířit se s nejhorším, ale stejně do toho jít.

Všichni moc dobře totiž ví, jak těžké je opouštět svou komfortní zónu. Dělat něco navíc, tvrdě makat. Bolí to, není to příjemné a v každé chvíli je snažší to vzdát, než problémy překonávat.

Což ve finále dělá úspěch poměrně jednoduchým. Nikoliv však snadným.

Pokud úspěch chcete, smysluplně tvrdě dřete!

Vždy když odmítnu jít s někým na pivo, na party, do kina nebo na fotbalový zápas, mám k tomu jasný důvod. Chci uspět! Chci se mít v životě skvěle, chci dosáhnout takového úspěchu, jak jsem si ho definoval, a vím, že je k tomu zapotřebí spousta práce. Není čas ztrácet čas.

Dlouhotrvající a naplňující úspěch chci víc, než dočasnou zábavu. Odmítám být průměrný.

Chcete uspět nebo ne? A jste ochotní úspěchu odevzdat všechno? Vydřít pot a krev?

Vložit komentář

Komentář