v 2015-2021

Čas k přečtení: 3 min.

Hmm… Je to už několik týdnů, co jsem napsal svůj poslední příspěvek. Respektive ten poslední jsem nenapsal, ale natočil. Od začátku února jsem byl víceméně, až na krátké pauzy doma, mimo republiku (Czechiu?). Začalo to snowboardováním v Rakousku, za 3 dny po příjezdu Cuba, aneb ze svahu přímo na pláž, a jenom co jsem se stačil vzpamatovat z jetlagu, už jsem mířil na druhou stranu zeměkoule, do jihovýchodní Asie, probaťůžkovat Malajsii a Thajsko.

O cestování se teď ale nechci rozepisovat, to mám rozhodně v plánu v budoucnu. Opět jsem totiž v několika případech vykročil daleko za svou komfortní zónu, poznal nové kultury, vyslechl nové lidské osudy a příběhy a ochutnal přinejmenším několik desítek nových jídel. Fantastický začátek roku, co vám budu povídat!

Ještě v únoru jsem to měl v plánu celé jinak. Točit spoustu videí, psát příspěvky i během cest, co nejdříve vytvořit online kurz na spánek atd. Jenže při mém cestování se žádná taková potřeba nedostavila. Neměl jsem chuť blogovat. Za to mi chyběl trading. Myslel jsem na svůj hlavní cíl pro tento rok každý den. Stanu se full-time traderem, začnu se tradingem konečně živit.

Jenže to se bez počítače dělá těžko. Proto jsem nad tradingem alespoň hodně přemýšlel. Opět jsem se už po několikáté utvrdil v tom, že je to vedle výživy a starání se o své tělo má největší vášeň. Budu trader, obchodování na burze mě bude živit. Neexistuje totiž uspokojivější “hra”, za kterou jsou tak obrovské odměny do života, jakou je trading.

A jak už jsem si při budování svého online businessu úplně od nuly vyzkoušel, neexisuje funkčnější přístup k dosažení úspěchu, než je laserová soustředěnost. Omezení všech rušivých elementů, tzn. naučit se říkat okolí NE. Nic jiného mě nesmí zajímat. Ničím jiným nesmím ztrácet čas. Nic jiného není totiž důležitější než uspět v oblasti, ve které zrovna chci uspět. Ať už je to práce, podnikání, fitness, pokoření nemoci, náprava pokaženého vztahu. Cokoliv.

Pokud se nesoustředíte jenom a pouze na tu danou věc, nežijete jí, snižujete pravděpodobnost úspěchu o několik desítek procent. Často slyším ostatní si stěžovat a povzdychovat si, že něco nemají, že se jim něčeho nedaří dosáhnout. Jenže rozdíl mezi jimi a mnou je ten, že já se za tím honím jak pes za svým ocasem! I když je můj cíl ještě imaginární, nemůžu si na něj šáhnout a netuším, zdali ho dosáhnu, nikdo mě nepřesvědčí o tom, že to nejde. Nechť se ukáže. Ale jsem odhodlaný tomu věnovat všechen svůj čas, energii, píli, soustředěnost, disciplínu, trpělivost.

Posedlost je neoddělitelnou součástí v něčem excelovat. Neexistuje jediný člověk, který je v něčem špičkový, a zároveň není zdokonalováním se v dané činnosti posedlý.

No a přesně tak to mám aktuálně s tradingem. Nejsem v něm špatný, ale do teď jsem se plácal okolo nuly. Takové zhodnocení, které jsem až do teď předváděl, mi nestačí. Chci se posunout na další level. Proto jím teď trávím všechen svůj čas. Celé dny studuji grafy, hledám potenciální vhodné příležitosti k zobchodování, čtu obrovské množství článků a knih a když už nemůžu a chci si odpočinout, tak zapnu YouTube a sleduju naučná videa o obchodování. Je to totiž to, co mě neskutečně baví. Nemusím u toho prokrastinovat jako kdysi při studování práv, nepotřebuji 9GAG, Instagram, zaplý Facebook od rána do večera nebo sledovat seriály. A to je obrovská výhoda, protože se nevěnuji jen tak ledajaké činnosti, ale něčemu, co mě může v budoucnu přinést mou vytouženou nezávislost na financích a místě. Baví mě to, naplňuje mě to a posouvá mě to v mém věku dál, než cokoliv jiného.

Věnování se dosažení svého cíle na 100% je důvod, proč jsem teď víceméně neaktivní ve všem ostatním. Vím, že to zase trochu poleví a já opět začnu více psát, natáčet, fotit a vše s vámi sdílet. Ale teď mi to tak prostě vyhovuje. Teď mě nejvíce uspokojuje to tempo, které jsem nasadil, a nemíním alespoň několik týdnů polevit!

 

Vložit komentář

Komentář