v Travel Blog

Čas k přečtení: 2 min.

Ubud

Po několika týdnech u moře bylo příjemnou změnou sbalit baťohy a vyrazit do centrální části Bali. Začali jsme jak jinak než v Ubudu, což je město uprostřed rýžových polí známé pro svoji ZEN atmosféru. Ubud bych popsala v jedné větě asi takhle: Všude voní vonné tyčinky, rozkvetlé keře střídají svými barvami sytě růžovou, žlutou, oranžovou a červenou, při každém druhém kroku člověk zakopává o obětiny a až příliš dlouhou dobu stráví v Google maps hledáním, do kterého z desítek skvěle hodnocených podniků zajde na oběd.

Co nás však zajímalo nejvíc byla příroda. Hned druhý den po příjezdu jsme proto měli nastavený budík na 6:00 a vyrazili jsme na nenáročný hike k řece Ayung. Brzké načasování výletu mělo jednoduchý důvod – venku se dá existovat jedině ráno a večer. Kromě desítky photopportunities (rýžová pole, džungle, palmy a nádherná řeka…) jsme schytali i desítky (bez přehánění) štípanců od komárů. A to jsem se na náš oranžový OFF ještě ráno před odchodem dívala, jak netknutě stojí na komodě. Po krátké úvaze jsem vyhodnotila, že ho s sebou přeci nebudeme tahat… Začátečnická chyba.

Po několika dnech jsme se znova setkali s Aničkou a Matějem a pronajali si společně přes Airbnb (registruj se tady a na svůj první pobyt dostaneš 725,- Kč) nádhernou nově postavenou vilu. Konečně jsme měli možnost oprášit naše kulinářské dovednosti a po tolika týdnech konstantního jedení rýže a nudlí jsme si dopřáli pořádné porce zeleninového salátu a jednou dokonce i špagety “napoletana” (…v rámci možností). Nechyběla ani párty u bazénu a jelikož jsme měli přístup k tropickému ovoci a mixéru, zvládli jsme si vyrobit prvotřídní Pina Coladu, limetkovou frozen Margaritu a barbínově růžové dragon fruit smoothie s rumem.

Kromě krásných výletů po okolí jsme v Ubudu konečně vyrazili i za kulturou na představení balijského tance legong. V žádném případě tím nechci nikoho urazit ani tento způsob tance zlehčovat (Ba naopak! Hlavními účinkujícími jsou mladé holky, které při tanci zvládají synchonizovat celé tělo od hlavy k patám – včetně očí a prstů na rukou), ale nasmáli jsme se fakt hodně! Ty výrazy tanečníků jsou prostě úlet, posuďte sami níže. Každopádně je to jedinečný zážitek, který každému kdo navštíví Bali rozhodně doporučujeme!

Návštěvu Ubudu jsme pak zakončili vinyasa jógou. Lekce se konala na zastřešené terase uprostřed rýžových polí, kdy do vší té nádhery mírně poprchalo. Absolutní balzám na duši.

Užijte si hodně fotek, bylo konečně co fotit.

Vložit komentář

Komentář

Webmentions

  • Bali – náš průvodce po téměř 8 měsících života na tomto ostrově – Dovolenkaris

    […] Samostatný článek o Ubudu ZDE. […]

  • Bali - návod k použití - Jakub Kapušňák

    […] Samostatný článek o Ubudu ZDE. […]