v 2015-2021

Čas k přečtení: 3 min.

Už jsem si mnohokrát dokázal, že nic není nemožné.

Musím chtít, mít v hlavě jasnou představu o výsledku, být konzistentní, takže si vytvořit návyky vedoucí k danému cíli, u těch setrvat a potom už být jenom trpělivý.

Ale víceméně vše, co si přeju, se mi může naplnit. Respektive ne přeju, ale za čím si opravdu jdu!

A za čím si jdu já? Kromě svobody, štěstí, zdraví a volného času na aktivity, které mě naplňují, si jdu i za finančním úspěchem. Ne abych si mohl kupovat ty nejdražší věci, pronajímat luxusní byty, cestovat po světě a přitom bydlet v top hotelech nebo si kupovat přátele. O nic z toho mi nejde. Miluju kvalitu, čistý design, prostor, klid a jsem ochotný si za to připlatit, ale vím, kde je hranice.

Část mě chce finanční úspěch, abych mohl pomáhat lidem, kteří ho nedosáhli. A s velkou pravděpodobností ani nedosáhnou. Kvůli podmínkám, do kterých se narodili a ve kterých žijou, nebo kvůli své inteligenci, či kvůli svým schopnostem a špatným neproduktivním návykům, které se naučili od okolí, mají dosah na finanční úspěch daleko obtížnější.

Mám VŠE, co k úspěchu potřebuji

Neexistuje jediný důvod, proč bych se nemohl stát během svého života finančně nezávislý. Pokud mě něco napadne, je to jenom výmluva. Nic víc. Výmluv máme každý dostatek.

Proto je drtivá většina populace průměrná. Neustále se na něco vymlouvá. Je pohodlná, líná. Jednoduší je říct svůj zainteresovaný, nenávistný a neinformovaný názor, než zdvyhnout zadek ze židle a něco udělat.

Buď se ale budu vymlouvat celý život, nebo začnu něco dělat.  Proto jsem začal. Vykašlal jsem se na to, co mi podsouvali ostatní, že musím dělat, jakou cestou musím jít, a začal jsem si dělat vše po svém. A stejně tak to je i s mým finančním úspěchem.

Budu úspěšný a finančně nezávislý. Tečka.

Jsem zdravý, inteligentní, kreativní, všímavý, uvědomělý, pracovitý, svědomitý, disciplinovaný, vzdělaný, odhodlaný, motivovaný, bydlím v hlavním městě České Republiky, mám doma elektřinu, teplou postel, teplé oblečení a teplou vodu, žiju v čistém prostředí, můžu cestovat po celém světě bez omezení, mám přístup k informačním zdrojům z celého světa, umím perfektně anglicky a dokázal bych se naučit jakýkoliv jiný jazyk, neomezuje mě žádná nemoc, můžu jíst nekonečné množství zeleniny a pít nekonečné množství čisté vody…

Proč bych neměl uspět? Co mi v tom brání?

A co v tom brání vám? Jenom vy sami a vaše malé výmluvy! Jenom vaše názory, deformované představy, předsudky a neochota mít otevřenou mysl.

Být úspěšný cítím jako svou povinnost

Nejenom, že část mě chce pomáhat ostatním, ale finanční úspěch opravdu cítím jako svou povinnost.

Všechny mé podmínky mi to dovolují. Patřím do těch pár procent obyvatel na světě, kteří mají VŠE, co k dokonalému životu potřebují. Já ale taky zároveň patřím do toho promile obyvatel na světě, kteří si to navíc uvědomují a rozhodli se toho náležitě využít. Musím být úspěšný, protože můžu.

Inspirují mě takoví jako jsou Bill Gates, Mark Zuckerberg, Sir Richard Branson, Manoj Bhargava, Jay-Z, Justin Timberlake, Ashton Kutcher a mnoho dalších. Ročně od nich putují desítky milionů dolarů (od některých i miliard – hodnotu toho čísla v dolarech si nedokážeme představit) tím správným směrem.

A nejsou to žádní super lidi. Jsou obyčejní, jsou stejní jako my všichni. Úspěch je ale jedním z jejich silných návyků, který si vypěstovali. Stali se nejlepšími v tom, co dělají, co je baví a naplňuje. A to jim umožnilo pohádkově zbohatnout. A taky začít konečně dávat.

Přesně to já chci. Dávat ostatním. Těm, kteří to potřebují nejvíc. 

 

Pobouřil vás tento příspěvek?

Přijde vám to moc “namistrované”, “nabubřelé” nebo snad “snílkovské”? Zamyslete se. Proč? Najděte si ten správný důvod. Závidíte mi, že na to mám koule? Nevěříte mi? Nebo snad nevěříte sami sobě a je snazší to považovat za hloupost, než uznat svůj strach? Nebo proč teda? Podle mě ten důvod nevíte. Jste jenom navyklí na takové názory reagovat tímto způsobem. Každý umí zaujmout defenzivní postoj. Jenom málokdo si k němu ale dokáže najít ten skutečný a správný důvod a buď v něm setrvat, nebo uznat chybu a přijmout názor někoho jiného.

Vložit komentář

Komentář