v Trading

Crypto trading 52/52-2022

Minulý týden jsem záměrně vynechal kvůli historicky nízké volatilitě. Během Vánočních svátků byla veškerá aktivita v útlumu a BTC/ETH byli po dobu celého týdne v extrémně úzké range. Po pravdě jsem ale z této price action docela nadšený. Rok 2022 je za námi, hurá. Všichni víme, jaký byl. Jak akcie, tak crypto zažily celoroční bear market, což tady především v případě akciového trhu nebylo už pěknou řadu let. Troufám si říct, že nejhorší máme za sebou. Sice nikdy neříkej nikdy, ceny můžou jít na trzích vždy ještě níž, nicméně pro můj styl to není až tak podstatné. Podstatné je, že přichází nový čerstvý rok, všichni fund managers jsou doslova nadržení vydělat nějaké peníze, a bear market rally už je určitě za rohem.

Nám swing traderům stačí, aby šel trh (SPX/BTC) klidně i několik měsíců do strany. Během takového období se totiž objeví hodně trendů v jednotlivých titulech. Ty jsou většinou legit a totálně obchodovatelné. Stále je však potřeba mít na paměti, tak jako připomínám zatím každý týden, že jsme v nejistém trhu a to znamená 1) precizní ne extended vstupy poblíž moving averages 2) tight stoploss 3) braní profitů 10-20%. V bull marketu začnu opět mířit na home runy a budu držet pro několikaset procentní zisky skrz 25-35% pullbacky, nicméně teď je potřeba se usměrnit a soustředit se na defenzívu a občasnou taktickou rychlou ne příliš agresivní ofenzívu.

Relativně silné coiny

Coiny v uptrendu nad daily 10EMA, jsou likvidní, mají čisté grafy a jsou v nich akumulační volume stopy velryb. Prostě ty grafy, které musíme sledovat a trpělivě čekat na low-risk příležitost ke vstupu.

  1. FET, CTCX, OCEAN (+ další microcrap nelikvidní coiny s AI narrative, které mě ale nezajímají)
  2. FTM
  3. LTC
  4. LDO
  5. ATOM

99% coinů vypadá stále úplně k ničemu. Neobchodovatelně. Stále v downtrendu, bleeding even lower. Jenže tak jak už to v trzích chodí, je potřeba mít oči na štopkách a být vždy ready. Ve finále mě totiž trh jako celek moc nezajímá. Zajímají mě pouze tituly s největším relative strength, které se mi sami ukážou na mém watchlistu. Stačí si každý den seřadit watchlist podle performance a těch nejsilnějších si být dlouhodobě vědomý.

Nejsilnější likvidní coiny jsou aktuálně LTC a LDO. Oba tituly se na začátku týdne jako jedny z prvních dostaly nad daily 10EMA a ačkoliv si ji během týdne neudržely, ihned po začátku nového roku ještě v neděli se opět pořádně rozběhly a začaly properly trendovat (drží si intraday MAs). Na Twitteru jsem na LTC upozornil na začátku pohybu a k dnešnímu dni je o 10% výš. LDO vypadá skvěle, hlavně díky obrovskému volume, které tento pohyb rozjelo. Jak LTC tak LDO budu v následujících týdnech sledovat pro další vstupy (pullbacky, VCPs, krátké bases na daily 10EMA…).

Ze všech likvidních a již zaběhlých aktivních large cap L1s jsem nejvíc nadšený z grafu FTM (Fantom #63). Mám v plánu z tohoto coinu v následujícím roce nesundat oči. Udělám to tak, že jsem nakoupil poměrně velkou dlouhodobou spotovou pozici za 0,2. Nevěřím, že v roce 2023 uvidíme new ATHs, ale nějaký 200-300% pohyb by v těch nejsilnějších coinech přijít rozhodně mohl (když přišel i v tomto roce, např. MATIC). Fantom si narozdíl od VC pump&dump L1s (AVAX, SOL, DOT…) stále drží červnové lows. Každý propad trhu zvládá FTM lépe než ostatní (období několika tight weekly action) a v listopadu v něm byla slušná test pump na pořádném volume. Díky té se mi dostal na watchlist a od té doby se mi líbí víc a víc. Jak pro krátkodobý swing trading (bude se dát obchodovat stále dokola), tak pro dlouhodobější pozici a následně v bull marketu pro pořádný home run. Graf mě přilákal, ale po průzkumu Twitteru jsem zjistil, že mají na rok 2023 přichystaných mnoho inovací (přechod z Ethereum Virtual Machine na svůj vlastní Fantom Virtual Machine – velká věc) a především je celý chain ziskový a o tento zisk se brzy začne dělit s na něm deploynutých dApps. Takže FTM bedlivě sleduj i ty!

Vložit komentář

Komentář