v Trading

Crypto trading 48/52-2022

Zjistil jsem, že tak jako ve všem, i v psaní příspěvků o cryptu budu muset mít nějaký řád, pokud o něm budu chtít psát skutečně často. Předchozí forma příspěvků byla příliš random, možná zbytečně moc obsáhlá a jelikož příprava zabrala docela dlouho, nikdy se mi do nového příspěvku moc nechtělo. Rozhodl jsem se proto pro týdenní frekvenci příspěvků. Týdenní souhrn je totiž docela běžná forma obsahu o cryptu i akciích a řada z nás je na to určitě zvyklá od ostatních traderů.

Mým cílem nebude nějaký ucelený souhrn novinek a informací ze světa crypta. K tomu slouží crypto news. Na svém blogu se budu soustředit pouze na to, na co se soustředím i ve svém tradingu. Na to co funguje a co skutečně konzistentně vydělává peníze. Na relative strength, silné coiny v uptrendu a potenciální vstupy během správných konsolidací a pullbacků. Tak jak z ostatních příspěvků už možná víte, jsem zastáncem názoru, že úplně všechny podstatné informace najdeme v grafech. Cena a volume mi ukážou nejsilnější kandidáty pro nákup, cena a volume mi pomůžou precizně načasovat vstup s co nejnižším riskem a nakonec mi opět cena a volume pomůžou i s rozhodnutím kdy vystoupit ať už s malou ztrátou nebo se ziskem. News a fundamenty jsou možná tak dobré pro vybudování důvěry v pozici, pokud ji chci držet několik týdnů až měsíců skrz 20-30% volatilní pullbacky a několikatýdenní ranges. Jinak ale price & volume only.

Uvidím, jakou formu nakonec tyhle příspěvky naberou. Teď mám v plánu spíš screenshoty a pár odstavců. Nic složitého, ať mě to brzy neodradí od pravidelného publikování. Půjde vlastně o takové veřejné sdílení mého watchlistu a časem třeba i mých pozic. Pustíme se do toho teda. Co nám předchozí týden v trzích nadělil? Které coiny pumpnuly a má smysl je sledovat nadále pro časování continuation vstupů?

It’s a bear market, you know

Zpětný pohled na mé tweety mi pomáhá uvědomit si, že ačkoliv už je po několika měsících konečně zase k mání spousta obchodovatelného materiálu, jsme stále v bear market territory! To znamená všechny konsolidace zaberou většinou dýl, než si ze začátku myslím (a tweetuji). Před většinou rozjezdů je první shakeout. Volatilita na nás číhá každou hodinu, i v noci!

FOMO price chasing, extended vstupy od moving averages…veškeré neopatrné agresivní techniky, které nám bývají odpuštěny během silného bull marketu (všechno roste, ať už to koupíte jakkoliv a kdykoliv), nám v mědvědovi způsobují větší ztráty než jsme původně očekávali, frustraci, další ztráty, chyby a ještě více ztrát doháněním předchozích ztrát.

Během tohoto složitějšího období je důležitější než kdy jindy, abych dodržoval svá pravidla a soustředil se na následující 3 body

 1. Pristine low-risk entry timing – Time Entry vs. Price Entry – nesnažím se mít za každou cenu tu nejlepší cenu, ta je mi úplně k ničemu, pokud bude za pár hodin ještě níž. Sleduji pouze coiny v již rozjetém trendu. Čekám na volatility contraction, tzn. cenu poblíž nějakého moving average na nějakém vyšším timeframe (daily, 12H, 4H) a pokles volume a rozpětí jednotlivých svíček, a potom časuji rozjezd na nižším timeframe (30M).
 2. Risk management – ne příliš velké stoplossy, s kvalitním časováním vstupů stačí 2-4%, pozice musí fungovat víceméně ihned jinak netrpělivě vystupuji. Stoplossy musím ale dodržovat a vyvarovat se emočním re-entries bez setupu jen na základě své frustrace.
 3. Profit taking – přemýšlet ve smyslu konzistence oproti homeruns a “to the moon” mentality. 10-15% zisky, jeden za druhým, konzistentně budovat účet, aby byla přichystaná pořádná size na homeruny během následujícícho bull marketu. Teď je trading o přežití a o pravidelném příjmu, ne o making life-changing generational wealth, a tak je potřeba i přistupovat ke každému jednotlivému obchodu.

Relativně silné coiny

Trendují nad weekly EMA10, jsou likvidní, mají čisté grafy a jsou v nich silné volume stopy velryb… Prostě ty grafy, které vyloženě vybízí ke sledování a čekání na správný moment ke vstupu.

 • TWT – nejsilnější likvidní coin ze všech, první ATH, self-custody theme po krachu FTX
 • LTC – aktuální mega cap leader
 • DOGE
 • BAND
 • MASK
 • OP
 • FTM
 • RUNE
 • AVAX
 • QNT

Nasdílím weekly grafy coinů, které hodnotím jako nejsilnější, a které bedlivě sleduji. Nejsilnější jsou proto, že jsou už jako jedny z prvních nad weekly EMA21 a jsou tedy v již ustáleném uptrendu. U takových jmen je trading z vícero důvodů snazší a méně rizikový.

TWT
LTC
MASK
DOGE
OP

Vložit komentář

Komentář

Webmentions

 • Relativně silné coiny – crypto týden #49/52_2022 - Jakub Kapušňák

  […] navazuji na svůj první příspevěk, kde sdílím coiny, které dle mého názoru stojí za to mít na watchlistu, a které lze v […]