v Trading

Crypto trading 1/52-2023

Máme za sebou první týden v novém roce 2023 a vše se zatím vyvíjí podle očekávání, které jsem zmiňoval v posledních příspěvcích. Minulý rok bylo bear market rallies jako šafránu a všichni už mají padajících cen po krk. Z perspektivy tradera, ne dlouhodobého investora, bylo jen otázkou času, kdy se objeví nějaká silná tradable rally. A právě s novým rokem se po delší době otevřelo i tzv. window of opportunity. Jak se taková věc pozná? Objeví se leadující tituly, které udělají masivní pohyby na pořádném volume. To v traderech zapne risk-on mode a jako mexická vlna se tato aktivita přesune i do dalších titulů a postupně se zdvyhá celý trh.

Window of opportunity je otevřené dokud…se nazavře. To nám opět poví grafy, začnou vypadat škaredě, ceny začnou padat s vysokým volume a bullish setupy přestanou fungovat. Ale to si nechejme až na příspěvek za několik týdnů, protože teď máme otevřeno a toho je potřeba využít. V posledním příspevku jsem vysvětlil, jak je nám swing traderům jedno, co přesně dělá BTC a ETH, pokud vyloženě nepadají den za dnem a především pokud se objeví likvidní coiny v uptrendu, které je možné tradovat.

Takže v jakých titulech se dalo a ještě bude dát vydělat nějaké pocket money?

Relativně silné coiny

Likvidní coiny ve zřetelně čistém uptrendu nad daily 10EMA s akumulačními stopami volume. Prostě ty grafy, které musíme sledovat, trpělivě čekat na low-risk příležitosti ke vstupu a dojit je dokud fungují.

  1. liquid ETH staking narrative – LDO, FIS
  2. AI narrative – FET, OCEAN, PHB
  3. metaverse narrative – MANA, SAND
  4. OP
  5. ATOM
  6. GALA
  7. ZIL
  8. LTC
  9. SOL
  10. RLC

Tak jak to bývá i s mexickými vlnami, postupně se přidává více titulů. Nicméně toto jsou ty, které se už pěkně hýbou, a které jsem poslední týden hodně aktivně tradoval. Watchlist nemá moc smysl si nějak výrazně rozšiřovat, potom už se v tom člověk totiž začně ztrácet. Tyto tituly nabídnou v následujících týdnech ještě mnoho low-risk bullish setupů, stačí jen vědět, co hledáte.

Na co konkrétně teda čekám já? Silný trend, který dodržuje 10EMA na všech timeframech. Zajímají mě pullbacky k daily, 12H, 4H nebo v úplném začátku i k 2H 10EMA. U EMA musím vidět jednoznačný pokles volume (chci vidět během pullbacku klesající average volume za posledních pár barů) a price range (porovnávám ATR dvou jinak dlouhých period), tzn. čekám na kontrakci volatility u nějaké 10EMA. Pokud takto vyprchá aktivita na konci pullbacku v těsné blízkosti moving average (max 2% od něj), čekám na breakout na 30M nebo 15M timeframe. Stoplossy stačí mít maximálně 1-3% a profity vybírat po 10-20% podle price action. RRR jde s tímto přístupem mít minimálně 1:3 ale spíš 1:6 a více. V bear marketu je nejdůležitější počkat na rozjetí nějakého trendu a potom kupovat v těsné blízkosti nějakého rychlejšího moving average. Kvůli vysoké volatilitě se nedají obchodovat klasické breakouty na daily, je potřeba low-risk pristine timing na intraday timeframes.

Když člověk sleduje pouze likvidní tokeny s obrovským akumulačním volume, je daleko větší pravděpodobnost, že bullish setupy budou fungovat. A nejen fungovat, ale že nám přijde do cesty štěstí připravených a objeví se nějaký masivní pohyb v náš prospěch a z 15% profitu je najednou 40% ani nestačíme mrknout okem. Stejně jako gap upy v akciích, v cryptu jsou to spíš šílené intraday pohyby. Tak jako se tomu stalo v případě LDO, který je jednoznačným leaderem této rally.

Začátek trendu v LTC poslední den v roce se podařilo chytit v úplném rozjezdu.

Vědět na jaké coiny se soustředit je zásadní pro velké zisky za krátkou dobu. Mohl jsem si být jistý tím, že PHB udělá v den breakoutu 30% během pouhých pár hodin? Samozřejmě, že ne. Ale šel jsem takovému pohybu naproti díky tomu, že jsem si všiml na základě předchozích trendů v září a listopadu 2022, že když už se PHB hýbe, tak to stojí za to. Celkově tenhle graf stojí fakt za to a mohl by to být obrovský winner během aktuální rally. Má vážně čistý graf, až nepředstavitelně málo selling volume a naopak spoustu velkých zelených akumulačních volume bars. Desítky milionů shares v jednom obchodním dni není pro PHB problém. Krásně likvidní coin, drží si moving averages, co víc si přát 🙂 A i v takovém coinu se dá počkat na vstup s 1-2% stoplossem, a po kterém se cena ihned rozjede. Osobně už se mi to podařilo dvakrát.

Takových vstupů jako v SOL bylo v posledním týdnu požehnaně. Stačí sledovat ty správné coiny, nahodit si moving averages, být přísný ve svých kritériích pro vstup a potom už jen čekat a vstoupit v ten správný moment. Třeba SOL se hned po mém tweetu rozjel a během pár hodin udělal 30%. Tyhle všechny pohyby se staly v jednom jediném týdnu během otevřeného window of opportunity. Spousta příležitostí k tomu posunout pořádně účet. Pristine entries + tights stops + taking profits 10-20%.

Vložit komentář

Komentář