v 2015-2021

Co říkám a píšu, to myslím vážně. Pokud se pro něco rozhodnu, jdu si za tím hlava nehlava. Jak jsem psal v článku o svých plánech na 2016, dal jsem si dva hlavní cíle:
1) začít se živit tradingem,
2) začít natáčet videa ze svého života a tím inspirovat a motivovat ostatní.

Je 18 dní po začátku nového roku a já jsem dnes uploadnul své první video. Týden jsem vybíral foťák (Sony DSC RX100-IV), za další týden mi přišel a hned první den jsem nahrál první video. Je plné chyb, přeřeků, nudných pasáží, eeee, aaaa… Ale každý mistr byl jednou začátečníkem. Přesně takhle se to dělá. Když něco chcete, začněte hned, zbavte se výmluv a nečekejte na nic!

Bude to spíš pro ty, kteří mají už teď o můj příběh zájem, a které má cesta už nějakým způsobem inspiruje. Lidem, kteří nejen toto video, ale i mě, uvidí poprvé, těm to nejspíš moc nedá. Ostatně pro všechny budou zajímavější videa, která přijdou jako další.

Mám strach jít s kůží na trh, cítím trému a cítím se i trochu trapně. Ale to je přesně ono! To je ten pocit, který jsem zažil už párkrát a vždy z toho vyšlo něco hodně dobrého. Bál jsem se negativní odezvy, ale žádná jiná než pozitivní se nakonec nedostavila.

Víte kolik kreativních nápadů, řešení a vynálezů denně umírá spolu s těmi, kteří je nosí v hlavě, ale bojí se se neúspěchu nebo zesměšnění jejich okolím? Mnoho. Já jsem se naučil, že mít strach je přirozené. Ale nesmíme podlehnout negativním myšlenkám, které v naší hlavě páchají jenom samou škodu.

Svět je velký a sahá dál než za ty lidi, které známe, a kteří mají bezprostřední vliv na to, co ve svém životě uděláme a co ne. Vždy se najdou ti, kteří to pochopí a budou vás podporovat. Proto dělejte to, co vás baví a naplňuje, nehledě na to, co si o tom myslí vašich pár kamarádů.

Vyčnívat není jednoduché. Ale stojí to za to! Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti.

 

Jak se dodíváte, můžete rovnou zhlédnout i nějaká starší videa z mých zážítků. Přesně takových videí mám totiž v plánu přidávat hodně.

Vložit komentář

Komentář

  • Podobný obsah podle štítku