v Inspirace

Čas k přečtení: 2 min.

Inspirace je tak vágní slovo, že pro každého může znamenat něco trochu odlišeného. Pro mě je inspirace pozorování bez souzení. Vnímám to, co se v daný moment přede mnou odehrává a snažím se nasát emoce, které chtěl autor svému obecenstvu předat. Ať už je to fotograf, DJ, skladatel, režisér, přiroda, architekt, web designer, zpěvák, spisovatel, bloger nebo jakýkoliv jiný kreativec.

Při procházce pozoruji okolí a jeho detaily, aniž bych soudil, jestli se mi to líbí nebo ne. Při náhodném přehrávání Spotify a Soundcloud, mých oblíbených streamovacích služeb, se nechávám unášet beaty hudby, aniž bych měl potřebu se vyjadřovat, jestli se track povedl nebo ne. Miluju jen tak brouzdat Instagramem, Pinterestem a Tumblerem – sociálními sítěmi s nekonečným množstvím fantastických fotografií, které prostě jen tak pozoruji a pocity, které ve mě vyvolávají, nechávám plynout a pozvolna se měnit jeden ve druhý. Někdy se umím na pár desítek minut nebo i třeba 2 hodiny zaseknout u sledování Vimeo a YouTube, protože kvalitně natočené a sestříhané videa mě dokážou inspirovat asi ze všeho nejvíce.

Jsem silně vizuálně založený člověk. Každou vteřinu okolo sebe vnímám krásu, světlo, kontrast, geometrické tvary, kompozici, barvy, pohyb, materiál, texturu, kvalitu a především seskupení toho všeho. Jakmile se nechám inspirací unést a soustředím se na ni naplno, dokáže ve mě vyvolat vše od nadšení, odhodlání, potěšení, štěstí, adrenalinu a lásky, až po závist, smutek nebo méněcennost.

Výsledkem nasávání všeho okolo sebe bez souzení je potom jakýsi vnitřní proud kreativity. Teda asi. Nikdy jsem se to totiž nesnažil popsat slovy, až teď. Nevím, jestli to dává smysl, ale řekl jsem si, že to zkusím trochu popsat, než vám na následujících řádcích představím nápad, který se mi v hlavě objevil dnes ráno.

Inspirace jako motivace

Většinou inspiraci používám k tomu, aby mě motivovala na cestě k mým cílům. Osobním i podnikatelským. Inspirace mě nutí chtít od života víc. Žít více uvědomělý život, plný toho, co v něm opravdu chci. Žít naplno!

Inspiraci věnuji minimálně několik desítek minut každý den a vím, že většina z vás na to tolik času jako já nemá. A taky mnozí z vás vůbec netuší, kde takovou inspiraci na internetu hledat. Zároveň ale věřím v to, že pokud bych vám ji nosil na zlatém podnose ve formě občasných shrnutí, určitě by to motivovalo i vás.

Ať už k tomu více cestovat, zdravěji jíst, více na sobě pracovat, pořádně makat a být úspěšnými, pravidelně se hýbat, chodit častěji do přírody nebo třeba se lépe oblékat.

V každém to vyvolá něco jiného. Ne s každým se shodnu v gustu. Vím to. Ale stejně na svůj blog jednou za čas takové shrnutí dám. I kdybych takové inspirativní příspěvky totiž nezačal publikovat, stejně se budu i nadále inspirovat denně a kurátorovat obsah mě bude stále bavit. Tak proč to nezačít ještě k tomu šířit.

Chci své čtenáře inspirovat a motivovat a toto je jedna z možností. Navíc ta, která pro mě osobně funguje velmi dobře.

 

 

Satelitní snímky naší Země

Instagram Perfection @koentadyy:

Mushroom, Curry, Barley Soup:

Kale Stir Fry with an Apple Cider Sauce + a Giveaway! - Earthy Feast:

Walking in a winter wonderland.
Malibu
Moving forward, looking back. #thosenewyorkstreets
#vscocam
Well eh, some cows! Happy weekend! [Klarenbeek, Holland]
Pokud vás příspěvek nějakým způsobem inspiroval, budu rád, když mi necháte dole v komentářích vzkaz. Děkuji!

Máte něco na srdci? Klikněte zde a napište komentář.

Komentář

 1. Milý Jakube,

  skutečně skvělá práce! Jsem z Tvého blogu nadšená, motivovaná a potěšená. Oslovuje mě, baví mě a zaroveň inspiruje.

  Tvé práci fandím!

  Zdraví Hai Yen.

  • Hai Yen,

   moc děkuji za Tvůj komentář, vážím si ho! Věřím, že se máš na co těšit. Tohle je jenom začátek. Dostávám ze sebe myšlenky, které se ve mně drží už dlouho a mám vážně chuť je šiřit. Mám ze svých prvních čtenářů obrovskou radost 🙂

   Měj se pěkně,
   Jakub