Ahoj, já jsem Jakub a žiju jinak, než většina ostatních

Tento text si čteš, protože ti na něj poslal odkaz někdo, komu na Tobě záleží. Ten někdo chce, abys četl(a) mé články a především mé emaily.

Proč? Protože je nejspíše považuje za zajímavé a má pocit, že bys o ně mohl(a) mít taky zájem. Jejich obsah by Ti mohl v některých ohledech třeba pomoct, inspirovat Tě nebo motivovat k lepším věcem.

Nikdy nevíme, jaký podnět bude ten, který nás dovede k životní změně. A není lepší podnět, než příběhy a myšlenky někoho jiného.

Co Ti tedy mohu nabídnout já?

V tuto chvíli už si troufnu tvrdit, že žiju jinak než většina ostatních. Odmítám konformní způsob života a baví mě jít proti proudu. Šlapu si svou vlastní cestu a tvořím si život dle svých vlastních pravidel. Mám určité představy a ty se snažím den za dnem, pomalu, ale jistě zhmotňovat.

To je ale až moc obecné, že? Zatím Ti to asi nic moc neřeklo. K věci tedy…

Rozhodl jsem se, že narozdíl od většiny budu šťastný, budu jíst opravdové jídlo, budu fit a zdravý, budu trávit čas tak, jak chci já sám, budu hodně cestovat, budu bez stresu, a hlavně že si proaktivně osvojím své vlastní návyky a najdu ten správný pohled na život, než abych pouze vše přebíral od společnosti a žil podle klasických, neefektivních zvyklostí.

Prostě a jednoduše jsem se rozhodl, že převezmu svůj život do svých vlastních rukou.

A tak se stalo. Je mi teprve 24 let, ale už teď žiju život téměř dle svých představ. Chybí jenom opravdu málo k dokonalosti. Ve 4. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze jsem se rozhodl, že mi to vlastně nedává smysl. Studovat něco, co mě vůbec nebaví, jenom kvůli nesplněným snům a očekáváním mého okolí. Hnát se za cizími představami několik let a potom trávit desítky hodin týdně zavřený mezi čtyřma zdma směnou svého drahoceného času za peníze.

A přitom doufat a zoufat, že “jednou” to bude snad lepší. Že jednou konečně budu moct celé dny dělat to, co opravdu chci.

Nesmysl. Musí to jít i jinak.

Hodně jsem četl, díval se na videa a přemýšlel. O sobě, o tom co od života vlastně očekávám, o tom jak si představuji svůj ideální den, o budoucnosti. Přemýšlel jsem nad tím, jak chci, aby vypadala má realita. Trvalo to sice několik měsíců, ale postupně se to začalo rýsovat.

Svoboda a nezávislost na místě, čase a financích se staly mou osobní definicí úspěchu. Nechci, aby každé rozhodnutí v mém životě záviselo na názoru ostatních a na pravidlech většiny. A za takovým úspěchem jsem se rozhodl si jít. A ta cesta mě zatím dost baví.

Živím se podnikám na internetu (FoodiesFeed). Obchoduji na burze. Volný čas si ve svém programu určuji sám. Neustále se vzdělávám. Velmi dbám o všechny aspekty svého zdraví, nejím mouku a výrobky z ní, mléčné produkty, rafinovaný cukr, rýži, brambory, sladkosti, slané pochoutky, polotovary. Snažím se pravidelně hýbat, cvičit a chodit pěšky.

Pečuji o vztahy s rodinou, přítelkyní (jsme spolu od 15let) a přáteli. Nerozčiluji se nad každou maličkostí. Snažím se řídit filozofií minimalismu. Chodím spát po 10. hodině a vstávám v 6, protože vím, že pokud vyhraju ráno, vyhraju celý den. Nemám televizi a nesleduji zprávy, nečtu noviny. Nezajímají mě životy veřejně známých osobností, protože jediný život, o který se zajímám, je můj vlastní.

Přátelé se mnou rádi tráví čas na procházkách nebo u kávy, povídáním si o všem možném. Někteří mi řekli, že bych měl své tipy, rady, triky a myšlenky předávat i dál, než pouze okruhu svých nejbližších. A mě to začalo dávat smysl. Pomáhat ostatním žít život dle svých představ mě baví. Rád inspiruji a motivuji. Navíc sám moc dobře vím, jaký vliv na člověka může mít něčí blog. Jsem totiž pár takovým vděčný za to, že teď vedu svůj život tak, jak jej vedu.

O svůj příběh jsem se proto rozhodl podělit. Chci sdílet své zkušenosti, rady a tipy se všemi, kteří o to stojí. Se všemi, kteří mají zájem žít tak, jak si to představují oni sami. Každý jsme unikátní a mně nedává smysl, aby ten systém nastavený postupným vývojem v historii, vyhovoval všem.

Začni odebírat mé emaily a já Ti v nich postupně předám vše, co vím a znám. Kromě nových článků v emailech sdílím více svých osobních zážitků a myšlenek. To nejlepší, co nikde jinde nepublikuji. Jsem v nich upřímný, autentický. Jsem v nich člověkem. Člověkem, který chce, aby se i ostatní měli stejně tak dobře, jak se má on sám.

Odběratelé mi na každý email můžou normálně odpovídat. V emailech si tykáme. Některé emaily jsou od článků na blogu rozdílné. Články jsou pro kohokoliv. Emaily spíše pro ty, kteří o mou inspiraci mají skutečný zájem.