v Trading

CHZ (Chilliz) 2022-11

Dle mého skromného názoru, trvajícího už 2 měsíce, máme dno téměř jednoleté (!!) korekce za sebou. To neznamená, že od teď bude vše růžové a můžeme začít sklízet jeden profit za druhým. Znamená to spíš, že už se můžeme začít skutečně dívat po relative strength jednotlivých coinů a postupně budovat náš focus list, který budeme v následujících měsících tradovat. Díky bohu mi konečně po několika letech nejen racionálně, ale i na emoční úrovni došlo, že není vůbec potřeba chytat úplné dno nebo úplné začátky nových trendů. Rád si těch prvních 20, 30, 40% nechám ujet, vůbec o nic nejde. Pokud to totiž daný coin, nebo klidně i akcie, myslí vážně a je o tento asset skutečně zájem, potom náš čeká ještě dalších několik stovek procent růstu. Doprovázený volatilitou a hlubokými 25-35% pullbacky, samozřejmě.

Jelikož jsem toho názoru, postupně zde sdílím všechny coiny, které jsem začal bedlivě sledovat, popřípadě rovnou tradovat. Jedním z nich je CHZ (Chilliz), aktuálně 41. dle market cap. Jedná se o blockchain podporující především tzv. fantokeny a collectible NFTs, jehož hlavním cílem je masová adopce Web3 skrz sporty a entertainment industry. Aktuální hype je okolo tohoto tokenu je postavený na obrovskému dealu s FC Barcelona a taky na nadcházejícím mistrovství světa ve fotbale a spolupráci s FIFA.

Tak jako vždy, rád se o fundamentech a news dozvím a mám o nich trochu přehled, nicméně ty jsou pro mě druhořadým faktorem v mém tradingovém rozhodování. Je příjemné mít k tomu co traduji nějaký příběh, ale ve finále vždy rozhoduje jenom a pouze price a volume. A právě silná price action je samozřejmě ten jediný důvod, proč se o CHZ zajímám. V následujícím screenshotu porovnávám CHZ s dalšími dvěma velmi silnými coiny BNB a MATIC. Běžně bych porovnával s ETH a BTC, ale to nemá v tomto případě vůbec smysl. Ba naopak chci znázornit, proč si myslím, že CHZ je aktuálně NEJSILNĚJŠÍ ze všech Top 100 MC coinů.

#1 Zaprvé porovnejme si kde je březnové swing high (červená šipečka) na všech 3 grafech. I přes silnou price action v BNB a MATIC, mají oba coiny ještě co dělat, aby se vůbec k tomuto bodu přiblížili. Zatímco CHZ od této resistance dělí už jen několik málo procent (pravá zelená šipečka). Schválně se podívejte, jak daleko od tohoto okamžiku v historii jsou ostatní coiny, které sledujete, včetně třeba BTC a ETH.
#2 Zadruhé se podívejme na strukturu poslední konsolidace po prvním bull thrustu ode dna. 99.9% coinů v cryptu se nachází buď stále u dna, popřípadě se v červenci a srpnu ode dna odrazily a poté až do teď tvořili base/konsolidaci. Včetně opět velmi silných BNB a MATIC. Oba coiny šly od prvního thrustu spíš do strany a utvořili na weekly timeframe jasně rozeznatelnou konsolidace. Kdežto kdybych na chvíli zapomněl, že jsme vůbec u konce nějaké roční korekce, tak právě posledních několik týdnů price action v CHZ bych považoval spíše za obyčejný hlubší komplexnější pullback než base. Po prvním thrustu ode dna udělal v září další swing high (levá zelená šipečka)! Až potom ho stáhl celý trh níž pod předchozí swing low, nicméně za pouhé 2 poslední týdny už je opět nad tímto bodem.

Prostě a jednoduše, na základě toho co znám a co subjektivně vidím, má CHZ neskutečně velkou relative strength, která se podle mě značně projeví ještě do konce roku (new ATH a blue sky high).

Co se zoomed in pohledu týče, daily graf nám taktéž odhaluje sílu tohoto coinu. Podle volume profile (VRVP indikátor v TradingView) je cca 0.23-0.245 velmi silná S/R zóna. Cena se skrz ní snaží dostat od srpna již potřetí a aktuální průraz je zatím nejčistší ze všech. Líbí se mi hlavně krátká konsolidace přímo do 21EMA a brutální pokles volume (narozdíl o mega bull volume při pohybech nahoru), to je totiž typický projev poklesu selling pressure před další up leg. V následujících několika dnech očekávám trochu konsolidaci a dost možná retest právě proražené S/R úrovně, ale pokud si ji cena udrží a celý trh neimploduje a nestáhne s sebou i CHZ, tak potom už je velmi snadná cesta k 0.32 a následně 0.52. Osobně bych tohle všechno proseděl a bral první profit až při 100% zhodnocení někde u půl dolaru.

Vložit komentář

Komentář